ابر انرژی

890

ابر انرژی در اینترنت اشیاء موجب اعتماد بیشتر به صنعت انرژی و رشد سریعتر آن خواهد گردید.

پذیرش و اتصال سریع دستگاه های متصل به اینترنت موجب تقویت پایه های جدید دیجیتالی در صنعت انرژی خواهد شد، و اینترنت اشیاء نوظهور، تقریبا با همه ی ابعاد تولید انرژی نیز در ارتباط خواهد بود، مثل انتقال و توزیع آن.

بنا بر گزارش جدید موسسه ی تحقیقاتی Navigant Research فرصت های درآمدی در حوزه­‌های تجاری و مسکونی اینترنت اشیاء بین سال های۲۰۱۶ تا ۲۰۲۵ تا $۷۷۶٫۸ میلیارد تخمین زده می­شود . که نشان دهنده ی یک نرخ رشد مرکب ۱۷ درصدی سالیانه است.

اینترنت اشیا، مجموعه ای گسترده از فناوری­های سخت افزاری و نرم افزاری است که نشان دهنده یک زیرساخت دیجیتالی در حال ظهور برای صنعت انرژی است و میتوان به عنوان یک بافت و سیستم هماهنگ نیز به آن توجه کرد، که سبب میشود ابر انرژی به سرعت به مرحله اجرا برسد.

Neil Strother یکی از تحلیل گران برجسته ی موسسه ی تحقیقاتی Navigant Research معتقد است: این روند حرکتی که اینترنت اشیاء دارد ارزش مورد توجه قرار گرفتن را دارد، و سهامداران باهوش همیشه می خواهند قدم های استراتژیک بردارند تا از رسیدن به سود و پیشرفت در ده سال اینده مطمئن باشند. یا به دنبال این هستند که سهام ارزشمندی را برای مشتریانشان فراهم کنند و به وسیله ی آن به سود کلان دست یابند.

موسسه تحقیقاتی Navigant Research  اظهار داشت که اینترنت اشیاء یکی از چند تکنولوژی درحال ظهور و یکپارچه ساز سیستم عامل در ابر انرژی است که از اتصال های فراگیر، سنسور ها و دستگاه های هوشمند، اطلاعات و عملیات های فناوری داده محور، و قابیلت های یادگیری ماشینی در سرتاسر زنجیره شبکه تشکیل شده است.

اینترنت اشیاء پتانسیل بالایی در عملیات های ساده و کارآمد ، یکپارچه سازی منابع پراکنده انرژی، و توانایی ارتباط با دارایی های مشتریان از طریق روش های جدید را دارد. که بسیار به آن ها کمک کننده خواهد بود.

افزایش اتصال بین دارایی های افراد منجر به قابلیت اطمینان بیشتر، همچنین افزایش امنیت به خاطر اگاهی سریع از انچه در دستگاه های grid-edge اتفاق می افتد و توانایی به اشتراک گذاری اطلاعات برای راحتی و امنیت مشتریان دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

کنترل کننده‌های نوزاد

در ماه‌های آغازین تولد هر نوزاد، نوزاد به مراقبت‌های ۲۴ ساعته نیاز دارد و پدر و مادر باید …