بوش برای خودروها جای پارک پیدا میکند!

1,188

اینترنت اشیاء و قابلیت اتصال به اینترنت یکی از ایده‌های بسیار مهمی است که در نمایشگاه امسال CES بسیار به آن پرداخته شده است و حالا شرکت بوش آلمان این ایده را به خودروها آورده است و از نمونه مفهومی‌ای از کابین اتومبیل آینده‌‌گرایی رونمایی کرده است که آن را به خانه سوم بعد از محیط کار تبدیل کرده است.

 شرکت بوش، یک شرکت بر پایه فناوری است که در سال ۱۸۸۶ توسط روبرت بوش در شهر اشتوتگارت آلمان تاسیس شده شد. این شرکت بزرگ‌ترین تأمین‌کننده لوازم خودکار در جهان است. این شرکت نمونه مفهومی‌ای از کابین یک خودرو رونمایی کرده است که تمامی ابزارهای پیشرفته داخلی خودرو را با ابزارهای دیجیتال شخصی یکپارچه می‌شوند و خودرو را به یک دستیار شخصی متحرک تبدیل می‌کند.

این کابین بیشتر به یک دفتر کاری مجهز به فناوری‌های پیشرفته شبیه است تا آن دید سنتی‌ای که همه ما به فضای داخلی خودروها داریم. زمانی که شخص وارد این کابین چوبی می‌شود، دوربین داخل آن با کمک نرم‌افزار تشخیص چهره، او را شناسایی می‌کند و چرخ‌ها، آینه‌ها و دمای داخلی را متناسب با قد و شرایط جسمی او تنظیم می‌کند و حتی ایستگاه رادیویی‌ای را که او دوست دارد، برایش تنظیم می‌کند و حتی زمانی که سیستم رانندگی خودکار انتخاب می‌شود، برای مسافران داخل کابین، ویدئو کنفرانس میسر می‌شود یا برای آنها فیلم به نمایش گذاشته می‌شود.

دکتر ورنر استرات، عضو هیات مدیره بوش در مورد این کابین عجیب و جالب می‌گوید: ‌«زمانی که رانندگی خودکار به معنای واقعی در خودروها محقق شود، این خودرو به سومین فضای زندگی بعد از خانه و محل کار تبدیل خواهد شد».

این شرکت پیش‌بینی می‌کند که تا سال ۲۰۲۵ که وسایل نقلیه به رانندگی خودکار مجهز شوند، سالانه ۱۰۰ ساعت در زمان افراد صرفه‌جویی خواهد شد. یعنی این خودرو با شناسایی و انتخاب مسیر‌های کم‌ترافیک، به دلیل وصل بودنش به سیستم ترافیک شهری، افراد را از ساعت‌ها انتظار پشت ترافیک نجات خواهند داد.

شرکت بوش همچنین تصور می‌کند که کامپیوتر این وسایل از طریق فناوری ابری به خانه هوشمند صاحبش و حتی خدمات شهری وصل می‌شود. این خودرو همچنین فضای میان خودروهای پارک‌شده را در خیابان مانیتور می‌کند و اطلاعات آن را با دیگر خودروها و به طور کلی شبکه ترافیک شهری به اشتراک می‌گذارد.

رایانش ابری این مکان‌‌ها و جاپارک‌های اشغال‌نشده را محاسبه می‌کند و حتی نقشه‌ای تهیه می‌کند تا خودروهای دیگر بتوانند برای پیدا کردن پارک از آن استفاده کنند. بوش قصد دارد نمونه این خودروها را در امسال میلادی طراحی و به صورت پایلوت روانه خیابان‌ها کند.

 

با این حال، آینده این خودروهای متصل، مدینه فاضله نیست و بوش خودش هم صراحتا معتقد است که این خودروها نیاز به به‌روز رسانی‌های پیاپی دارند زیرا اگر خودرو بتواند با محیط اطرافش ارتباط برقرار کند، به‌روز رسانی‌های امنیتی آن به صورت مداوم و پی در پی باید انجام شود.

منبع : tnews.ir

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

کنترل کننده‌های نوزاد

در ماه‌های آغازین تولد هر نوزاد، نوزاد به مراقبت‌های ۲۴ ساعته نیاز دارد و پدر و مادر باید …