دیتاسنتر و اینترنت اشیاء اینتل را نجات داد!

874
کمپانی اینتل به مدد دیتاسنتر و اینترنت اشیاء توانست فصل چهارم مالی ۲۰۱۶ را با درآمدی معادل ۱۶٫۴ میلیارد دلار پشت سر بگذارد.

به گزارش خبرآنلاین، درآمد اینتل از بخش هایی مانند تراشه های دسکتاپ و لپ تاپ، تراشه های دیتاسنتر و اینترنت اشیاء حاصل شده است و پس از انتشار گزارش فصل چهارم سهامش با ۲ درصد رشد به ۳۸٫۳۲ دلار در هر سهم رسید.
اما کارشناسان پیش بینی کرده بودند که ۷۵ سنت به ازای هر سهم نصیب سهامداران در فصل چهارم می شود ولی این رقم به ۷۳ سنت در هر سهم رسید.
در این مدت اینتل عرضه وسیع تراشه های جدید خود موسوم به Kaby Lake را آغاز کرد که رونمایی از آن در CES 2017 رخ داد.
از مجموع درآمد ۵۹٫۴ میلیارد دلاری اینتل در سال ۲۰۱۶ حدود ۱۰٫۳ میلیارد دلار سود خالص به جیب سهامداران سرازیر شد. این رقم در سال ۲۰۱۵ حدود ۱۱٫۳ میلیارد دلار بر اساس درآمد ۵۵٫۴ میلیارد دلار بود.
سودآورترین قسمت تجاری در اینتل تراشه های سرور است که قدرت عجیبی به دیتاسنترها در سراسر جهان می دهد. دیتاسنتر در فصل چهارم ۲۰۱۶ با ۸ درصد رشد، حدود ۴٫۷ میلیارد دلار فروش داشت. بخش اینترنت اشیاء با ۱۶ درصد رشد نیز به ۷۲۶ میلیون دلار رسید.
بخش کامپیوتر ۹٫۱ میلیارد دلار، بخش مموری ۸۱۶ میلیارد دلار، بخش گروه امنیتی اینتل نیز ۵۵۰ میلیون دلار و همچنین بخش چاره جویی های برنامه نویسی نیز ۴۲۰ میلیون دلار رشد را تجربه کرد.
گفتنی است بر اساس پیش بینی ها درآمد اینتل در فصل اول ۲۰۱۷ بالغ بر ۱۴٫۸ میلیارد دلار خواهد شد.

منبع: خبر انلاین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

کنترل کننده‌های نوزاد

در ماه‌های آغازین تولد هر نوزاد، نوزاد به مراقبت‌های ۲۴ ساعته نیاز دارد و پدر و مادر باید …