کبوترها، نگران سلامت هوای شهر

1,594

کبوتر، آلودگی هوا، اینترنت اشیا، این‌ها سه مفهوم به ظاهر مستقلی هستند که گروه خلاقی در لندن به خوبی ارتباطشان را درک کرده‌اند و با ترکیب آن‌ها به یک محصول جالب و کاربردی دست یافته‌اند.

دغدغه اصلی این گروه سلامت هوا و پایش میزان آلودگی آن است و در قدم اول از همدردان بی ادعایی همچون کبوترها استفاده کرده‌اند. در این طرح، هر کبوتر یک کوله پشتی مجهز را در سفرهای درون شهری‌اش این طرف و آن طرف می‌برد تا در نقاط مختلف وضعیت سلامت هوا را بررسی کرده و به ساکنین شهر گزارش دهد.

این گروه خلاق همچنین یک نرم افزار برای ساکنین شهر آماده کرده است تا بتوانند در هر لحظه وضعیت سلامت هوا را در بخش‌های مختلف شهر بررسی کنند و آگاهانه برای سفرهای درون شهری خود برنامه ریزی کنند.

 

در قدم بعدی، آن ها به دنبال صد داوطلب می‌گردند تا نسخه بتای سنسور جدیدی را که با همکاری امپریال کالج لندن طراحی کرده‌اند، امتحان کنند. این داوطلبان که عمدتا می‌توانند دوچرخه سواران، دوندگان و یا کالسکه داران باشند، با استفاده از یک گجت کوچک پوشیدنی، به جمع گزارشگران سلامت هوا می‌پیوندند. راه رفتن یا ورزش کردن این افراد در بخش‌های مختلف شهر، کمک می‌کند تا این اطلاعات به طور گسترده جمع آوری شده و به سرعت برای دیگر همشهریان، ارسال شوند.

منابع:

http://www.pigeonairpatrol.com

http://www.designindaba.com/articles/creative-work/pigeon-air-patrol-reports-london’s-air-quality-tweeters

یک دیدگاه

  1. شاهین

    فوریه 27, 2018 در 5:53 ب.ظ

    خیلی جالب بود، خسته نباشید 🙂

    پاسخ دادن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

کنترل کننده‌های نوزاد

در ماه‌های آغازین تولد هر نوزاد، نوزاد به مراقبت‌های ۲۴ ساعته نیاز دارد و پدر و مادر باید …