کنترل کننده‌ی نور و دمای سدنا، به اینترنت وصل شد

1,317

ارتباط با دانشگاه و تکیه بر دانش بومی عبارات آشنایی هستند که معمولا بنظر شعارهایی پوچ و بی‌فایده می‌آیند. اما شرکت سامانه‌های دما، نور و انرژی سدنا توانست با همین تکیه بر دانش بومی و ارتباط با دانشگاه، محصولاتی را به بازار عرضه کند که به خوبی با بهترین برندهای خارجی قابل رقابت اند.

محصولات شرکت سدنا ابزارهایی در راستای ایده‌ی خانه‌ هوشمند هستند که برای کنترل دما و نور در خانه استفاده می‌شوند. محصول کنترل دمای این شرکت قابلیت کنترل هر سیستم گرمایش و سرمایشی به غیر از بخاری‌ها را دارد. این محصول که از نظر طراحی و کیفیت قابل رقابت با بهترین محصولات دنیاست، کیفیت طراحی خود را با کسب reddot award که یکی از معتبرترین نمادهای طراحی در دنیا است به اثبات رسانده است.

از نظر کیفیت این محصولات قابل رقابت با محصولات مشابه خارجی هستند و از طرف دیگر یک سوم تا یک چهارم قیمت اصلی رقبای خود را دارند. به ادعای این شرکت استفاده از محصولات کنترل کننده‌ی دمایشان، علاوه بر امکانات متعددی که به شما می‌دهند، تا ۳۰ درصد مصرف انرژی را کاهش می‌دهند.

محصول جدید این شرکت که انواع پروتوکل‌های مدیریت ساختمان (BMS) را پشتیبانی می‌کند با ارتباط بی‌سیم به دنیای اینترنت اشیا ورود کرده است. این ابزار جدید علاوه بر قابلیت‌های گذشته امکان کنترل از راه دور را نیز به کاربر خود می‌دهد تا مدیریت بهتری بر دما و نور خانه‌ی خود داشته باشد.

شرکت سدنا علاوه بر عرضه‌ی عمومی محصولاتش، عمدتا آن‌ها را به صورت بیزینس به بیزینس به فروش رسانده است. از جمله مشتریان این شرکت می‌توان به شرکت های نیا، انرژی، لورچ، ساران، پایپکس، برنولی، آبسال، سولان و تهران نسیم آفرین اشاره نمود که از سال ۹۳ تا کنون بیش از ۱۷۰ هزار کالا بوده است.

به گفته‌ی هادی قزاقی، مدیر عامل سدنا، سرمایه گذاری اولیه‌ی این شرکت شخصی بوده و پس از آن سرمایه گذاری‌های خصوصی انجام شده است. در ادامه نیز این شرکت قصد دارد برای توسعه‌ی خط تولید و صادرات خود به سراغ سرمایه گذارهای ریسک پذیر (VC) برود و از سرمایه گذاران مختلف استقبال می‌کند. این توسعه‌ی خط تولید قرار است تیراژ تولید را تا ۳۰۰ هزار عدد کالا، افزایش دهد.

سدنا همچنین نمونه‌ی موفق از همکاری بخش خصوصی با دانشگاه است. واحد تحقیق و توسعه‌ی این شرکت با همکاری مشترک و مستمر آزمایشگاه CST دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران و آيندهوون هلند فعالیت می‌کند و طراحی و توسعه‌ی این محصولات در این ارتباط با این دانشگاه‌ها صورت گرفته است.

زیمنس (Siemens)، هانیول (Honeywell)، نست (nest) و کیباک اند پیتر (Kieback&Peter) برندهای مشابه خارجی‌ای هستند که در کنار نمونه‌های مشابه داخلی، رقیبان سرسخت شرکت سدنا محسوب می‌شوند. به گفته‌ی جناب قزاقی مهمترین چالش این شرکت در مواجهه با رقبایش، استفاده برخی از آن‌ها از دمپینگ است. گویا این شرکت‌ها به جای رقابت سالم، به پشتوانه‌ی سرمایه‌ای که دارند به سراغ کاهش قیمت خود به بهای ضرردهی مالی رفته‌اند تا بتوانند به شرکت‌های دیگر فشار بیاورند و بازار را به تنهایی به دست بگیرند.

سایت شرکت سدنا:

http://www.sednaco.ir/

http://www.sednaind.com/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

کنترل کننده‌های نوزاد

در ماه‌های آغازین تولد هر نوزاد، نوزاد به مراقبت‌های ۲۴ ساعته نیاز دارد و پدر و مادر باید …