رژیم غذایی متناسب با بدن شما

1,155

این روزها رژیم غذایی مناسب یکی از مسایل بنیادی همه مردم شده است و همه با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. در این بین هر کسی هدفی دارد. بعضی کاهش وزن، بعضی افزایش وزن، برخی ساختن عضله و برخی ثابت نگه داشتن وزن. هر یک از این اهداف نیز رابطه‌ی به خصوصی با محاسبه کالری مصرفی در بدن دارند و دغدغه‌ی اصلی همین محاسبه کالری است.

اولین راه این بود که از طریق جستجو در اینترنت مقدار کالری مواد غذایی روزانه را محاسبه می‌کردیم اما این روش دقیق نبود. زیرا هر بدن بر اساس ژنتیک و رفتار مخصوص به خود مقدار کالری متفاوتی نیاز دارد.

راه دوم تلفن‌ها و دستگاه‌های هوشمند است که دارای برنامه‌های گونگونی بوده و به ما کمک می‌کنند کالری مورد نیاز بدن را با وارد کردن قد، وزن، سن و جنسیت، دقیقتر محاسبه کنیم.

این برنامه‌ها با وارد کردن نام غذای مصرفی یا حتی اسکن کردن بارکد غذایی، میزان کالری موجود در آن را ثبت می‌کنند و مقدار کالری مجاز مصرفی باقیمانده  تا انتهای روز را بیان می‌کنند. مشکل اصلی در این روش این است که ما باید همه‌ی این اطلاعات را دستی وارد کنیم. این قضیه دقت را کم می‌کند و کمی خسته کننده نیز هست.

مساله مهمی که این وسط می‌ماند شدت ضربان قلب است که بر اساس فعالیت‌های روزانه بالا و پایین می‌رود. این تغییرات ضربان بر میزان کالری مصرفی بدن اثر می‌گذارد. پس محاسبات ما زمانی کاملا دقیق است که ضربان قلب هم در آن دخیل باشد. همچنین میزان مسافتی که در روز طی می‌کنیم نیز بر میزان کالری مصرفی بدن اثر می‌گذارد.

امروزه دستگاه‌های اندازه‌گیری پوشیدنی به ما این امکان را می‌دهند که میزان سوزاندن کالری در بدن را بر اساس شدت ضربان قلب و میزان مسافت طی شده محاسبه کنیم و هر روز دستگاهمان را بر اساس قد و وزن جدیدمان به روز رسانی کنیم.

 

۲ تا از بهترین دستگاه‌های fitness tracker:

 

 

Fitbit

 

Garmin

 

 

منبع:

Gadgets and Wearables

یک دیدگاه

  1. شاهین

    می 18, 2018 در 1:48 ب.ظ

    ممنون از مطالب خوبتون

    پاسخ دادن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

کنترل کننده‌های نوزاد

در ماه‌های آغازین تولد هر نوزاد، نوزاد به مراقبت‌های ۲۴ ساعته نیاز دارد و پدر و مادر باید …