انگشترهای هوشمند، تلفیقی از هنر و تکنولوژی

3,691

به طور کلی تکنولوژی سعی دارد تا لوازم جانبی‌ای را که همیشه باید به دنبال داشته باشیم کاهش دهد. مثلا گوشی‌های هوشمند کارایی تلفن، دوربین عکاسی و فیلم برداری، پخش موسیقی، تقویم، آلبوم عکس و … را دارند و در نتیجه به جای حمل چند دستگاه یک دستگاه حمل می‌کنیم. در این راستا انگشترهایی طراحی شده‌ و به بازار عرضه شده‌اند که به غیر از انگشتر بودن کارایی‌های زیادی را دارند اعم از تلفن همراه، ذخیره اطلاعات و کنترل کننده محیط، و کمک می‌کنند حجم وسایل باز هم کمتر شوند.

این انگشترها حدودا دارای GB4 حافظه هستند و به طور کلی یک ریز کامپیوتر با بیش از ۹۴ بخش، ۴ گیرنده و سیستم کنترلی هستند.
تحقیقات نشان داده است که ما هر ۶،۵ دقیقه یک بار گوشی‌مان را چک می‌کنیم و این به دلیل پیغام‌های مکرری است که دریافت می‌کنیم. با این انگشترها می توانیم فقط تلفن‌های ضروری را چک کنیم.

این انگشترها از آن جهت جالب هستند که در آن‌ها مد و تکنولوژی با هم به کار رفته‌اند. هم ظاهری مدرن دارند و هم کارایی‌هایی جالب. در ادامه به صورت مختصر چند تا از معروف‌ترین این حلقه‌های هوشمند معرفی شده اند:

    Motiv.1: یک انگشتر کم وزن به پهنای mm 8  است که شدت ضربان قلب(در حالت استراحت و فعالیت)، میزان خواب, میزان فعالیت‌های روزانه ما، میزان کالری‌ای که بدن می سوزاند و مسافت و پله‌های طی شده در روز را ثبت می‌کند. باتری آن لیتیمی است و می‌تواند ۵ روز عمر داشته باشد. ۳ محور شتاب سنج دارد و شدت ضربان قلب را محاسبه می‌کند. از طریق یک اتصال‌گر کوچک به USB وصل می‌شود و ۹۰ دقیقه طول می‌کشد تا کاملا شارژ شود. به راحتی انتقال اطلاعات را انجام می‌دهد. این وسیله طوری طراحی شده که حتی Fitbit  و Garmin  هم از این وسیله تقدیر کردند.

لازم به ذکر است، مدل‌های ۲۰۱۸ آن دقیقتر شده‌اند و می‌توانند با Apple  و  Androidهمکاری کنند.

صدف آن از تیتانیم است و آن را با دوام تر می کند، ضد آب(تا عمق۱۶۵ متر) است و نسبت به محیط‌های شیمیایی مقاوم است.

در زمان سفارش به شما جعبه‌ای شامل سایزها ارائه می شود، باید دقت کنید حتما سایز مناسب و راحتی پیدا کنید تا بتوانید همیشه به راحتی بپوشید. ۴۵ روز بعد از نهایی شدن، سفارش ارسال می‌شود و تا یکسال گارانتی دارد.

همچنین Motive درCES  ( Consumer Technology Association) 2018 به عنوان لوازم هوشمند پوشیدنی معرفی شده است.

 

 

     ۲ .Ringly: این نوع انگشتر بیشتر در فضای جواهرات پیشگام است بدین گونه که در طراحی آن به صورت دست ساز از جواهرات و سنگ‌های به نسبت ارزشمندی استفاده شده است. این انگشترها هم کارایی موبایل را دارد هم وسیله ورزشی. این وسیله به موبایل شما متصل می‌شود و هر زمان پیغامی برای شما بیاید صدا یا لرزشی از خود ایجاد می کند.Ringly  با بالای ۱۰۰ برنامه زنگ تلفن در ارتباط است و به شما این امکان را می دهد تا بر اساس اولویت تماس‌ها از زنگ‌های متفاوتی استفاده کنید و به راحتی موبایل خود را در جیب یا کیف خود قرار دهید و مطمئن باشید که هیچ تماسی را از دست نمی‌دهید. نسل دوم این انگشترها می‌تواند فعالیت‌های فیزیکی شما را دنبال کند که شامل مسافتی که روزانه می‌پیمایید، تعداد پله‌هایی که بالا می‌روید و میزان کالری‌ای که می‌سوزانید است.

عمر باتری آن ۲۴ تا ۴۸ ساعت بستگی به میزان استفاده است. دارای شارژر کوچک است. موتور لرزشگر (vibration)  با ۴ نوع ویبره متفاوت، بولوتوث، شتاب سنج و LED که قابلیت تغییر رنگ تا ۵ نوع را دارد، از دیگر ویژگی‌های این محصول هستند.

 

 

    Oura. ۳: بیشتر تمرکز این انگشترها روی کیفیت خواب است. با اندازه گیری شدت ضربان قلب، فرکانس موج‌هایی که در نتیجه تنفس ایجاد می‌شود، دمای بدن، میزان تحرک در خواب و سطح خواب (خواب عمیق، خواب سبک، دوره‌های شب زنده داری) بررسی می‌شوند و به حالت درصد بیان می‌شوند. بر اساس درصد بدست آمده به شما می‌گوید برای داشتن خواب بهتر چه فعالیت‌هایی را باید روزانه داشته باشید.

در اصل این انگشتر هم زمان خواب و هم زمان بیداری تمام تغییرات بدن شما و کالری مصرفی آن را ثبت کرده و در اختیار شما قرار می‌دهد. زمانی که بیدار هستید به صورت اتوماتیک تمام فعالیت‌های شما و حتی زمانی که نشسته‌ یا ایستاده‌اید را ثبت می‌کند.

جنس انگشتر از سرامیک مرکب است، داخل آن از ماده‌ای ضد حساسیت استفاده شده و در رنگ های سفید و مشکی موجود است. تا عمق ۶۰ متر دارای خاصیت ضد آبی است.

 

    ۴ . Ares: سری دیگری از انگشترهای هوشمند است که به صورت دست ساز از نقره خالص ساخته شده است. به موبایل شما متصل شده و می‌تواند شما را نسبت به اولویت بندی داده شده از تماس‌ها و پیام‌ها با خبر کند. همچنین در زمانی که از طریق بولوتوث به موبایل یا تبلت متصل است در صورت فاصله گرفتن از آن‌ها ایجاد صدا یا لرزش می‌کند.

    سنگ‌های آن در رنگ‌های سفید و صورتی موجود است، دارای شارژر جعبه‌ای‌ست و تا عمق کمی ضد آب است.

 

 

    NFC ring. 5: این شرکت در سال ۲۰۱۳ اولین طرح خود را ارائه داد، حلقه هایی که توانایی باز کردن قفل در، کامپیوتر و موبایل و توانایی انتقال اطلاعات و ارتباط دادن افراد را دارند. آخرین مدل آن طوری طراحی شده که دارای ۲ بخش مستقل از هم است، بخش بالایی اطلاعاتی را که بیشتر استفاده دارید در اختیار شما قرار می دهد مثل ایمیل، تلفن و … و بخش پایینی اطلاعاتی را نگه‌داری می‌کند که ترجیح می‌دهید به صورت خصوصی نگه‌داری کنید مثل اطلاعات حساب، پرداخت و … .

این نوع حلقه‌ها از سرامیک پیشرفته ساخته شده و می تواند پشت سر هم کار کند و نیاز به شارژ کردن ندارد. تا عمق ۵۰ متر ضد آب است.

 

 

      ۶ .Kerv: گروه Kerv  تلاش دارند تا جای ممکن وسایل جانبی که افراد با خود حمل می‌کنند را کاهش دهند مثل پول نقد، کارت‌های اعتباری و کلید ها.

با انگشترهای  Kerv  می‌توانید بدون دسترسی به کارت اعتباری خود همه جا توانایی پرداخت داشته باشید. این انگشترها نیازی به شارژ شدن ندارند.

جنس این انگشتر ها از سرامیک است ,تا عمق ۵۰ متر ضد آب است. فعالیت‌های فیزیکی را ثبت نمی‌کند و مثل بقیه انگشترها کار موبایل را انجام نمی‌دهد ولی از طریق آن می توان بدون نیاز به کارت های اعتباری در کافی شاپ‌ها، رستوران‌ها، وسایل نقلیه عمومی و سوپر مارکت‌ها پرداخت کرد.

 

 

    Nimb. 7: از این انگشتر در موارد امنیتی استفاده می شود بدین صورت که در پایین انگشتر دکمه‌ای قرار دارد، هر زمان احساس خطر کردید این دکمه را می‌زنید و پیامی حاوی موقعیت GPS خیلی سریع و بی صدا به دوستان، فامیل، پلیس و حتی اعضاء تیم Nimb  ارسال می‌شود.

 

مزیت اصلی این انگشترها بدین صورت است که شما می توانید با استفاده از شصت همان دستی که حامل انگشتر است دکمه را زده و دیگر نیازی به دو دست نیست.

حلقه به تاییدیه تشخیص فشار دادن دکمه می‌لرزد. به محض زدن دکمه، انگشتر به صورت اتوماتیک شروع به ضبط کردن صدا نیز می‌کند.مزیت دیگری که این انگشتر دارد این است که زمانیکه موبایل شما از یک حدی بیشتر، از شما فاصله می‌گیرد به شما پیغام می‌دهد.به صورت سفید و مشکی (از جنسی ضد حساسیت) موجود است، ضد آب است و می‌تواند شارژ خود را تا ۲ هفته نگه دارد.

 

 

    Helios Smart Ring. 8: این دسته از انگشترها میزان جذب اشعه خورشید توسط بدن را اندازه گیری می‌کند.

بالای یک بیلیون از مردم کره زمین از کمبود ویتامین D رنج می برند این بیشتر در کشورهای اسلامی، کشورهای که کمتر در معرض آفتاب هستند و افرادی که بیشتر زمان خود را در منزل یا فضاهای بسته می‌گذرانند، دیده می‌شود. کمبود ویتامین D با قدرت استخوان بندی بدن و فعالیت‌های دیگر بدن رابطه معکوس دارد.

این انگشترها دارای یک گیرنده اشعه UV و یک حسگر نور محیط هستند که به صورت پیوسته حجم نور خورشیدی که جذب می‌کنیم را اندازه گیری می‌کند و میزان جذب ویتامین D بدن را اطلاع می‌دهد.

جنس انگشتر از مواد ضد حساسیت و ضد خش است. عمر باتری آن ۲۴ ساعته است و از طریق USB  کوچک شارژ می‌شود.

 

    ORII. 9: این دسته از انگشتر ها به دست شما قدرت یک گوشی را می‌دهد. اینکه به راحتی تماس بگیرید یا پیغام بفرستید.

از طریق بلوتوث به موبایل شما متصل می‌شود، وقتی تلفنی به شما می‌شود همزمان با لمس انگشت شما با گوشتان صدا را وارد گوش شما می‌کند و می‌توانید صدا را بشنوید و یک میکروفون هم صدای شما را می‌گیرد. به طور کلی بیشتر برای تلفن‌های کوتاه، زمانیکه شما ترجیح می‌دهید زمان خود را برای خارج کردن گوشی از جیب یا کیف خود هدر ندهید کاربرد دارد.

این انگشتر از آلومینیوم آبکاری شده ساخته شده و در ۴ رنگ موجود است. باتری آن توانایی یک و نیم ساعت مکالمه پیوسته را دارد.

منبع:

http://gadgetsandwearables.com/2018/01/17/smart-rings/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

کنترل کننده‌های نوزاد

در ماه‌های آغازین تولد هر نوزاد، نوزاد به مراقبت‌های ۲۴ ساعته نیاز دارد و پدر و مادر باید …